Kanadská malířka českého původu, studovala na Concordia University v Montrealu, Canada, kde obdržela titul Bakalář Krásných Umění, v oboru malby.
Vedle své osobní tvorby se věnuje profesionálně grafickému designu a ilustraci. V tomto oboru dosáhla velkého úspěchu a jejími klienty jsou významné mezinárodní firmy jako například: Johnson&Johnson, Kanada a USA, Clairol, Frosst, Tropicana, Danone Francie, a mnoho jiných.

V roce 1989 uspořádala první stěžejní výstavu své tvorby v “La Maison de la Culture” v Montrealu, a od té doby vystavovala na nesčetných kolektivních a sólo výstavách v Kanadě, Spojených Státech Amerických a České republice.

Vera Siffner prošla dvěma fázemi vývoje své osobni tvorby, od černo – bílé malby na velkých formátech s duchovni tematikou, zachycující naše vnitřní emoce, duchovni rozpory a životni konflikty, až po současnou barevně kultivovanou malbu, převážné přírodních motivu. Kolekce asi čtyřiceti obrazu z černobílého období byla prezentována v České republice na třech samostatných výstavách, a to v roce 2000 na zámku v Hradci nad Moravici, v roce 2001 ve Frýdku Místku v galerii Langův dum a v roce 2010 v Krnovskem muzeu.

Její současna tvorba vychází ze zkušenosti leta 2003, kdy paní Vera Siffner strávila léto malbou kolekce přírodních motivu na velké formáty nazvanou “ Peteova rajská zahrada”. Zcela okouzlena tímto zážitkem opustila svůj původní postoj k umělecké tvorbě a zatoužila zprostředkovávat pouze harmonii, půvab, krasu, okouzleni přírodou, která neevokuje konflikt a negativitu.
Cílem současné tvorby paní Very je tedy navodit u diváka pocity štěstí, harmonie a lásky a přinést pohodu do našeho vystresovaného světa.

A jak toho dosáhne?
Využívá své umělecké vize a dovednosti inspirujíc se nejvyšším Mistrem (jakkoli ho nazveme – Bohem, přírodou…), jehož tvorba je přítomna v nás i kolem nás a v každém okamžiku našeho bytí.

Paní Vera Siffner je přesvědčena, že úkolem umělce je plně vnímat a zprostředkovat nadšeni z tohoto všudypřítomného zázraku. Citlivý divák, jako konečný konzument uměleckého procesu, má moznost sednout se sálkem kávy ve svém soukromí a opájet se meditativním nábojem
uměleckého díla.

Obrazy s přírodní tematikou paní Siffner můžete najit v několika galeriích po České republice a Kanadě. Prezentovala také svoji novou tvorbu na několika samostatných výstavách a to: 2012 oranžerie zámku Raduň, galerie zámku Častolovice 2013 Hradec Králové galerie Barbara,
Hradec nad Moravici a muzeum Krnov.